CFM12JT9K10
Mfr.Part #
CFM12JT9K10
Description
RES 9.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
2
Diameter :
2.3mm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Contact Plating :
Tin
Length :
6.5024mm
Resistance :
9.1kOhms
Power Rating :
500mW
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Carbon Film
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Datasheets
CFM12JT9K10
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT9K10
Axial, Through Hole 9.1kOhms, 0.5W 1/2W, Carbon Film,