CFM12JT820K
Mfr.Part #
CFM12JT820K
Description
RES 820K OHM 5% 1/2W AXIAL
Flame Retardant Coating, Safety
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
820kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Datasheets
CFM12JT820K
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT820K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 820kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,