CFM12JT75K0
Mfr.Part #
CFM12JT75K0
Description
RES 75K OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
75kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
2
Lead Diameter :
0.55 mm