CFM12JT62K0
Mfr.Part #
CFM12JT62K0
Description
RES 62K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
62kOhm
Power Rating :
500mW
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm