CFM12JT470K
Mfr.Part #
CFM12JT470K
Description
RES 470K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
470kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm