CFM12JT1M10
Mfr.Part #
CFM12JT1M10
Description
RES 1.1M OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Series :
CFM
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
350V
Resistance :
1.1MOhm
2
Datasheets
CFM12JT1M10
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT1M10
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.1MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,