CFM12JT130R
Mfr.Part #
CFM12JT130R
Description
RES 130 OHM 5% 1/2W AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Series :
CFM
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Contact Plating :
Tin
Mount :
Axial, Through Hole
Diameter :
2.3mm
Resistance :
130Ohm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW