CFM12JT110R
Mfr.Part #
CFM12JT110R
Description
RES 110 OHM 5% 1/2W AXIAL
HTS Code :
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
110Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Military Standard :
Not
Datasheets
CFM12JT110R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JT110R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 110Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,