CFM12JA8K20
Mfr.Part #
CFM12JA8K20
Description
RES 8.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Carbon Film
Terminal Shape :
Wire
Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.3mm
Resistance :
8.2kOhm