CFM12JA5K60
Mfr.Part #
CFM12JA5K60
Description
RES 5.6K OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.6kOhm