CFM12JA560R
Mfr.Part #
CFM12JA560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
560Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W