CFM12JA470R
Mfr.Part #
CFM12JA470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
500mW
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Resistance :
470Ohm
Datasheets
CFM12JA470R
Stackpole Electronics, Inc. CFM12JA470R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 470Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,