CFM12JA3K30
Mfr.Part #
CFM12JA3K30
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/2W AXIAL
Diameter :
2.3mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
500mW
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.3kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.256L 2.30mmx6.50mm