CFM12JA1K10
Mfr.Part #
CFM12JA1K10
Description
RES 1.1K OHM 5% 1/2W AXIAL
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Lead Diameter :
0.55 mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
1.1kOhm
Datasheets
CFM12JA1K10
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.1kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,