CFF14JT68R0
Mfr.Part #
CFF14JT68R0
Description
RES 68 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Power Rating :
250mW
Feature :
Flame Proof, Safety
Contact Plating :
Tin
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
Resistance :
68Ohm
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Datasheets
CFF14JT68R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 68Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,