CFF12JT3M30
Mfr.Part #
CFF12JT3M30
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Radiation Hardening :
No
Resistance :
3.3MOhm
Packing Method :
TR
Power Rating :
500mW
Composition :
Carbon Film
Diameter :
2.7mm
Contact Plating :
Tin
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
Datasheets
CFF12JT3M30
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,