CFF12JT12K0
Mfr.Part #
CFF12JT12K0
Description
RES 12K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.7mm
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Resistance :
12kOhm
Size / Dimension :
0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Datasheets
CFF12JT12K0
Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,