CFF12JA20R0
Mfr.Part #
CFF12JA20R0
Description
RES 20 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Resistance :
20Ohm
Tolerance :
±5%
Carbon Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
CFF12JA20R0
FIXED RESISTOR, 20Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,