CFF12JT300K
Mfr.Part #
CFF12JT300K
Description
RES 300K OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Diameter :
2.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.106Diax0.335L 2.70mmx8.50mm
Resistance :
300kOhm
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CFF12JT300K
Through Hole FIXED RESISTOR, 300kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,