CFF14JT33R0
Mfr.Part #
CFF14JT33R0
Description
RES 33 OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Resistance :
33Ohm
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Datasheets
CFF14JT33R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,