CFF14JT22R0
Mfr.Part #
CFF14JT22R0
Description
RES 22 OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Resistance :
22Ohm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
1 (Unlimited)
Datasheets
CFF14JT22R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,