CFF14JT20R0
Mfr.Part #
CFF14JT20R0
Description
RES 20 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Resistance :
20Ohm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Datasheets
CFF14JT20R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 20Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,