CFF14JT1R00
Mfr.Part #
CFF14JT1R00
Description
RES 1 OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Axial
Pbfree Code :
yes
Flame Proof, Safety
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Series :
CFF
Datasheets
CFF14JT1R00
Through Hole FIXED RESISTOR, 1Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,