CFF14JT15R0
Mfr.Part #
CFF14JT15R0
Description
RES 15 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
15Ohm
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
CFF14JT15R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 15Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,