CFF14JT150R
Mfr.Part #
CFF14JT150R
Description
RES 150 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
150Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Datasheets
CFF14JT150R
Through Hole FIXED RESISTOR, 150Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,