CFF14JT150K
Mfr.Part #
CFF14JT150K
Description
RES 150K OHM 5% 1/4W AXIAL
EAR99
Construction :
Tubular
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.3mm
Composition :
Carbon Film
Pbfree Code :
yes
Resistance :
150kOhm
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
TR
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -850ppm/°C
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Datasheets
CFF14JT150K
Through Hole FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,