CFF14JT10R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFF14JT10R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Feature :
Flame Proof, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Resistance :
10Ohm
Series :
CFF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Composition :
Carbon Film
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm