AVRL161D3R3FTA
Mfr.Part #
AVRL161D3R3FTA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
COMMERCIAL GRADE MULTILAYER CHIP
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Surge :
0.5A
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance @ Frequency :
3.3pF @ 1MHz
Varistor Voltage (Max) :
32.4V
Energy :
0.01J
Number of Circuits :
1
Maximum DC Volts :
20V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
AVRL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Min) :
21.6V
Varistor Voltage (Typ) :
27V