AVRL101A3R3FTA
Mfr.Part #
AVRL101A3R3FTA
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
VARISTOR 27V 0402
Surface Mount, MLCV
HTS Code :
Capacitance :
3.3pF
Packing Method :
TR
Voltage - Rated AC :
27V
Termination :
SMD/SMT
Varistor Voltage :
27V
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
Published :
Capacitance @ Frequency :
3.3pF @ 1MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material :
Zinc
Width :
500μm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mount :
Surface Mount
Max Voltage Rating (DC) :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
AVRL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA