AVRL061E1R1NTA
Mfr.Part #
AVRL061E1R1NTA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
VARISTOR 39V 0201
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Max Voltage Rating (DC) :
25V
Series :
AVRL
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
VARISTOR
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Varistor Voltage (Typ) :
39V
Capacitance @ Frequency :
1.1pF @ 1kHz
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Varistor Voltage :
39V