AVRL101D3R3FTA
Mfr.Part #
AVRL101D3R3FTA
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
COMMERCIAL GRADE MULTILAYER CHIP
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ) :
27V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
32.4V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance @ Frequency :
3.3pF @ 1MHz
Current - Surge :
0.5A
Varistor Voltage (Min) :
21.6V
Maximum DC Volts :
20V