AVRL041E1R1NTA
Mfr.Part #
AVRL041E1R1NTA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
COMMERCIAL GRADE, MULTILAYER CHI
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Maximum DC Volts :
25V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
39V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Series :
AVRL
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance @ Frequency :
1.1pF @ 1MHz
Published :
Varistor Voltage (Min) :
38.88V
Number of Circuits :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Resistor Type :
VARISTOR
Varistor Voltage (Max) :
39.12V