MSS7341-823MLD
Mfr.Part #
MSS7341-823MLD
Description
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20/30%
Inductance-Nom (L) :
82 µH
Case/Size Code :
Published :
Inductance :
82 µH
Min Operating Temperature :
-40°C
Max DC Current :
1.25A
Height :
4.1mm
HTS Code :
DC Resistance (DCR) - Parallel :
290mOhm
Tolerance :
20%
Frequency - Self Resonant :
8.5MHz
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Max Operating Temperature :
85°C
Test Frequency :
100kHz
Length :
7.3mm
Width :
7.3mm
Datasheets
MSS7341-823MLD
COILCRAFT MSS7341-823MLD
MSS7341-823MLD datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Coilcraft stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD