MCR03EZPFX3573
Mfr.Part #
MCR03EZPFX3573
Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Reference Standard :
TS 16949
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
357kOhm
Surface Mount :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
MCR03EZPFX3573
ROHM Semiconductor MCR03EZPFX3573
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 357kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C