MCH155A0R5CK
Mfr.Part #
MCH155A0R5CK
Description
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0402
Width :
0.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1mm
Published :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
0.5pF
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25pF