MCH155A1R3CK
Mfr.Part #
MCH155A1R3CK
Description
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0402
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
MCH15A/AN(5,C TOL)
Capacitance :
1.3pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Case Code (Imperial) :
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
MCH155A1R3CK
ROHM Semiconductor MCH155A1R3CK
MCH15A/AN(5,C TOL) 1.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
MCH155A1R3CK Overview
Ceramic capacitor is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 50V is required to operate this capacitor.
MCH155A1R3CK Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V