34A3P26T1M1QT
Mfr.Part #
34A3P26T1M1QT
Description
SWITCH TOGGLE MINI,3PDT,O-N-O,T,
Termination Style :
Solder Lug
Illumination Type, Color :
Voltage - Rated DC :
28V
Series :
34A
Voltage - Rated AC :
125V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Actuator Type :
Flatted
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Current Rating (Amps) :
5A AC/DC
Voltage Rating - DC :
28V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current Rating :
5A (AC/DC)
Switch Function :
On-Mom
Voltage Rating - AC :
125V
Actuator Length :
11.43mm
Mounting Type :
Panel Mount
Datasheets
34A3P26T1M1QT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"