109D826X9015C2
Mfr.Part #
109D826X9015C2
Description
CAP TANT 82UF 10% 15V AXIAL
Length :
15.4432mm
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Manufacturer Size Code :
C
Voltage - Rated :
15V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
82µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
109D826X9015C2
Vishay / Sprague 109D826X9015C2
82μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Tray Axial