109D107X9025F2
Mfr.Part #
109D107X9025F2
Description
CAP TANT 100UF 10% 25V AXIAL
Stock
15
In Stock :
15
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
100μF
Number of Pins :
2
Leakage Current :
10μA
Tolerance :
±10%
Length :
20.22mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
Polar
Manufacturer Size Code :
F
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Tray
Ripple Current :
270mA
Voltage - Rated DC :
25V