109D106X9100C2
Mfr.Part #
109D106X9100C2
Description
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
4μA
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Published :
Manufacturer Size Code :
C
Max Operating Temperature :
125°C
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Ripple Current :
190mA
Number of Pins :
2
Length :
15.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C