109D506X9025F2
Mfr.Part #
109D506X9025F2
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Description
CAP TANT 50UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Tolerance :
±10%
Published :
Packaging :
Tray
Manufacturer Size Code :
F
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Package / Case :
Axial
Termination :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
20.2184mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Hermetically Sealed
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Through Hole
Feature :
Wet Tantalum
Series :
TANTALEX®, 109D
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
50μF
Datasheets
109D506X9025F2
Vishay / Sprague 109D506X9025F2
50μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Tray Axial