109D396X9100F2
Mfr.Part #
109D396X9100F2
Description
CAP TANT 39UF 10% 100V AXIAL
Stock
24
In Stock :
24
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
24μA
Manufacturer Size Code :
F
Number of Pins :
2
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.796L 7.92mmx20.22mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
20.2184mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Package / Case :
Ripple Current :
250mA
Published :
2014
REACH SVHC :
Unknown
Capacitance :
39μF
Voltage - Rated DC :
100V