109D365X9125C2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
109D365X9125C2
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.6UF 10% 125V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Hermetically Sealed
Length :
15.4432mm
Voltage - Rated :
125V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tray
Termination :
Capacitance :
3.6µF
Series :
TANTALEX®, 109D
Manufacturer Size Code :
C
Feature :
Wet Tantalum
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
109D365X9125C2
Vishay / Sprague 109D365X9125C2
3.6μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm Tray Axial