109D357X9025K2
Mfr.Part #
109D357X9025K2
Description
CAP TANT 350UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
350μF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.406Diax1.217L 10.31mmx30.91mm
Length :
30.9118mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
109D357X9025K2
Vishay / Sprague 109D357X9025K2
350μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1.3Ohm Tray Axial