109D337X9050K2
Mfr.Part #
109D337X9050K2
Description
CAP TANT 330UF 10% 50V AXIAL
Stock
10
In Stock :
Wet Tantalum
Number of Pins :
2
Leakage Current :
36μA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.406Diax1.217L 10.31mmx30.91mm
Voltage - Rated DC :
50V
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ripple Current :
550mA
Package / Case :
Capacitance :
330µF
Voltage - Rated :
50V
Published :
2014
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Length :
30.9118mm