109D336X9050C2
Mfr.Part #
109D336X9050C2
Description
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL
Stock
28
In Stock :
28
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Length :
15.45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Not Applicable
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Capacitance :
33μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
C
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Leakage Current :
9μA
Ripple Current :
140mA