109D336X9015C2
Mfr.Part #
109D336X9015C2
Description
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33μF
Manufacturer Size Code :
C
Voltage - Rated :
15V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
15.4432mm
Size / Dimension :
0.219Diax0.608L 5.56mmx15.45mm
Datasheets
109D336X9015C2
Vishay / Sprague 109D336X9015C2
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm Tray Axial