109D307X9030K2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
109D307X9030K2
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 300UF 10% 30V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.406Diax1.217L 10.31mmx30.91mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
Axial
Length :
30.9118mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Capacitance :
300μF
Feature :
Wet Tantalum
Type :
Hermetically Sealed
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
TANTALEX®, 109D
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
K
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
30V
Datasheets
109D307X9030K2
Vishay / Sprague 109D307X9030K2
300μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1.6Ohm Tray Axial