109D277X9060K2
Mfr.Part #
109D277X9060K2
Description
CAP TANT 270UF 10% 60V AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Length :
30.9118mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270μF
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Voltage - Rated :
60V
Manufacturer Size Code :
K
Size / Dimension :
0.406Diax1.217L 10.31mmx30.91mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Datasheets
109D277X9060K2
Vishay / Sprague 109D277X9060K2
270μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Tray Axial