109D277X9050T2
Mfr.Part #
109D277X9050T2
Description
CAP TANT 270UF 10% 50V AXIAL
Stock
25
In Stock :
25
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
23.4mm
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Capacitance :
270μF
Ripple Current :
440mA
Manufacturer Size Code :
T
Min Operating Temperature :
-55°C
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.406Diax0.921L 10.31mmx23.40mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V